FESTİVAL MAĞUSALILARLA BULUŞTU. SIRADA KISA FİLMLER GECESİ VAR. Reviewed by Momizat on . 8. Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali, 15 Aralık Salı akşamı Mağusalı sinema severlerle buluştu. Festival gönüllülerinin de desteğiyle organize edilen 8. Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali, 15 Aralık Salı akşamı Mağusalı sinema severlerle buluştu. Festival gönüllülerinin de desteğiyle organize edilen Rating: 0
You Are Here: Home » haber » FESTİVAL MAĞUSALILARLA BULUŞTU. SIRADA KISA FİLMLER GECESİ VAR.

FESTİVAL MAĞUSALILARLA BULUŞTU. SIRADA KISA FİLMLER GECESİ VAR.

received_10152818824447395
8. Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali, 15 Aralık Salı akşamı Mağusalı sinema severlerle buluştu. Festival gönüllülerinin de desteğiyle organize edilen etkinlikte “Özgürlük Dansı” filmi izlendi. Film öncesinde yapılan sunuşta festivalin amaçları hakkında bilgi verilmesinin yanı sıra Silvan, Cizre, Sur ve Nusaybin’de devlet eliyle yapılan insanlık dışı saldırılara da değinilerek halklarla dayanışma belirtildi.
Festivalde sırada “Kısa Filmler Gecesi” var. 16 Aralık Çarşamba akşamı saat 19.30’da Gönyeli Belediyesi’nde gerçekleştirilecek gösterimden önce, Biyologlar Derneği ve Kıbrıs Pir Sultan Derneği sunuş yapacak. Kısa filmler kuşağında, çocuk işçiliği, mültecilerin dramı, dünyadaki büyük şirketlerin gerçekleştirdiği doğa ve emek sömürüsü ve Aleviliğe özgü bir dili konu alan kısa filmler izlenecek.

received_10152818824492395

FESTİVAL 17 ARALIK’TA GİRNELİLERLE BULUŞUYOR

17 Aralık Perşembe akşamı ise 19.30’da Girne Leymosun Kültür Evi’nde, gönüllülerin girişimi ve sunuşuyla “Onur” adlı film gösterilecek. Gerçek bir öyküye dayanan bu eğlenceli film, 1984′de İngiliz Madenci Grevi’ne destek vermek üzere para toplamaya girişen bir lezbiyen ve gey aktivist grubunu anlatmaktadır. Ulusal Madenciler sendikası yardımları kabul etmek konusunda gönülsüz davranınca, aktivistler topladıkları yardımları doğrudan Wales bölgesindeki küçük bir madenci köyü olan Onllwyn’e götürmeye karar verirler. Böylece köydeki madenciler ve ailelerinden oluşan topluluk ile, lezbiyen ve gey grup arasında eşine zor rastlanır bir dostluk oluşur.
İşçi Filmleri Festivali’nin genel prensiplerine uygun olarak tüm gösterimler halka açık ve biletsiz olarak gerçekleştirilmekte.

received_10152818824572395

Leave a Comment

Scroll to top