10. Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali Bu Kez Girne’deydi Reviewed by Momizat on .     Leymosun Kültür Evi’nde 3 Film Birden Bu yıl 10.su düzenlenen Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali’nde emeğin sineması perdelerini bu kez de Gir     Leymosun Kültür Evi’nde 3 Film Birden Bu yıl 10.su düzenlenen Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali’nde emeğin sineması perdelerini bu kez de Gir Rating: 0
You Are Here: Home » haber » 10. Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali Bu Kez Girne’deydi

10. Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali Bu Kez Girne’deydi

 25474325_10155937268389161_923356045_o

 

Leymosun Kültür Evi’nde 3 Film Birden

Bu yıl 10.su düzenlenen Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali’nde emeğin sineması perdelerini bu kez de Girne’de açtı. Girne Leymosun Kültür Evi’nde dün gerçekleştirilen etkinlik; yönetmenliğini Melis Bilgin’in yaptığı “Tetrist” ve Denis Chapon yönetmenliğindeki “Grillo Nine” isimli kısa animasyon filmleri ile başladı. Kısa animasyonların ardından ise yönetmenliği Faith Morgan tarafından yapılan ve Sovyetler Birliği’nin çökmesi ile petrole dayalı ekonomisi krize giren Küba’nın, doğa dostu yöntemler geliştirerek krize bulduğu çözümlerin anlatıldığı “Toplumun Gücü” adlı belgesel gösterildi.

Gösterimlerin öncesinde Girne festival gönüllüleri adına Yusuf Özgü Sertel tarafından açılış konuşması yapıldı. Sertel; bu yıl 10.su gerçekleştirilen emeğin festivalinin, festival gönüllüleri ile birlikte ülkenin bir çok bölgesine ve izleyiciye ulaşma imkanı yarattığına değindi. Festival gönüllüleri olarak Girne gösteriminde ekoloji temalı filmleri belirlediklerini de ekleyerek filmler hakkında verdiği kısa bilgilerin ardından gösterim için kapılarını açan Girne Belediyesi Leymosun Kültür Evi’ne ve gösterime katılanlara teşekkür etti.

 

Festivalin Devam Eden Programı Şöyle:

 

16 Aralık Cumartesi, 11.00, Film: “BeeMovie” (Çocuk filmi)

Yer: Arabahmet Kültür Evi/Lefkoşa

 

18 Aralık Pazartesi, 19.30, Filmler: “Tetrist”, “Eskisi Gibi”, “Tornistan” ve “Enternasyonal”

Yer: Mağusa Gelişim Akademisi.

 

18 Aralık Pazartesi, 19.30, Film: “Babamın Kanatları”

Yer: Gönyeli Belediyesi.

 

19 Aralık Salı, 19.30, Film: “Haziran”

Yer: AFSA Lokali/Akdoğan (LYSİ)

 

20 Aralık Çarşamba, 19.30, Filmler: “Tetrist”, “Eskisi Gibi”, “Tornistan”, “Enternasyonal”

Yer: Gönyeli Belediyesi

 

Filmler hakkında detaylı bilgiye “www.iffkibris.org” sitesinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

Scroll to top