İFF’den Mağusa ve Lefkoşa’da Eş Zamanlı Gösterim Reviewed by Momizat on .     10. Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali’nde Mağusa’da Tetrist, Tornistan, Eskisi Gibi ve Enternasyonal, Lefkoşa’da ise Babamın Kanatları izlend     10. Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali’nde Mağusa’da Tetrist, Tornistan, Eskisi Gibi ve Enternasyonal, Lefkoşa’da ise Babamın Kanatları izlend Rating: 0
You Are Here: Home » haber » İFF’den Mağusa ve Lefkoşa’da Eş Zamanlı Gösterim

İFF’den Mağusa ve Lefkoşa’da Eş Zamanlı Gösterim

 

 25552667_10155978937542445_1321112332_o

10. Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali’nde Mağusa’da Tetrist, Tornistan, Eskisi Gibi ve Enternasyonal, Lefkoşa’da ise Babamın Kanatları izlendi.

 

Mağusa Gelişim Akademisi’nde gerçekleştirilen ve kısa filmlerle belgesellerin izlendiği geceyle festivalin Mağusa gösterimleri sona ererken; gelecek yıl yine aynı dönemde düzenlenecek festival için iffkibris.org sitesinin takip edilebileceği ve yine bu adresteki “gönüllü formu” doldurularak festivalin bölge gönüllüsü olunabileceği belirtildi.

 

Gecede gösterilen “Tetrist” isimli animasyon çarpık yapılaşmayı anlatırken, “Tornistan” izleyenleri Türkiye’de yaşanan Gezi Parkı direnişine, Enternasyonal belgeseli ise milyonlarca insana ilham olan bestenin ortaya çıktığı döneme götürdü. “Eskisi Gibi” ile ise, basın emekçisi bir kadının yaşadıklarını kendi ağzından dinleme fırsatı yakalandı.

25552675_10155860471587086_83296296_o

 

Kıbrıs İFF Organizasyon Komitesi, Tetrist, Tornistan, Eskisi Gibi ve Enternasyonal’ın festivalin kapanış gecesinde, Lefkoşa’da da gösterileceğini duyurdu.

 

Lefkoşa’da Babamın Kanatları İzlendi

 

Lefkoşa’da ise Gönyeli Belediyesi’nde gerçekleştirilen gösterimde Babamın Kanatları filmi izlendi.

 

Film öncesi kısa bir konuşma gerçekleştiren Münür Rahvancıoğlu, “Babamın Kanatları” filminin barınma hakkından, sağlık hakkına kadar işçilerin sosyal yaşamın her anında var olduğunu gösteren başarılı bir film olduğuna dikkat çekti.

 

Festivalde Son 2 Gösterim

 

6 Aralık’ta başlayan 10. Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali’nde yoğun bir programın ardından son 2 gösterime girildi.

 

Bu akşam (19 Aralık Salı) Akdoğan (LYSİ)’de yönetmenliğini Aslı Konaç’ın yaptığı yerli bir yapım olan Haziran filmi izlenecek. Saat 19.30’da başlayacak olan gösterim Akdoğan Fikir Sanat Kulübü (AFSA) lokalinde yer alacak.

 

Festival 20 Aralık Çarşamba akşamı, Gönyeli Belediyesi’nde son bulacak. Tetrist, Enternasyonal, Eskisi Gibi ve Tornistan filmlerinin gösterileceği gece saat 19.30’da başlayacak.

Leave a Comment

Scroll to top