10. Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali Sona Erdi Reviewed by Momizat on .     Bu yıl 10.’su düzenlenen Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali (İFF) sona erdi.   Festivalin son gecesinde “Eskisi Gibi”, “Tornistan”, “Tetr     Bu yıl 10.’su düzenlenen Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali (İFF) sona erdi.   Festivalin son gecesinde “Eskisi Gibi”, “Tornistan”, “Tetr Rating: 0
You Are Here: Home » haber » 10. Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali Sona Erdi

10. Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali Sona Erdi

 

 

Bu yıl 10.’su düzenlenen Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali (İFF) sona erdi.

 

Festivalin son gecesinde “Eskisi Gibi”, “Tornistan”, “Tetrist” ve Enternasyonal izlendi.

 

Türkiye’de Gezi döneminde basın özgürlüğünü konu alan animasyon filmi “Tornistan” ve kadın bir basın emekçisinin yaşadıklarını anlatan “Eskisi Gibi” isimli belgeselin gösterildiği gecede açılış konuşmasını Basın-Sen Genel Sekreteri Serkan Soyalan yaptı.

 

25673344_10155869492447086_1656316544_o

Sözlerine Türkiye’de tutuklu bulunan gazetecilere dayanışma mesajı göndererek başlayan Soyalan, ülkemizde basın emekçilerinin yaşadığı sorunları dile getirdi. Basın emekçilerinin güvencesiz çalıştırıldığını ve bir çok medya kurumu tarafından emekçilerin yatırımlarının yapılmadığını anlatan Soyalan, emekçilerin haklarını savunabilecek duruma gelmeleri için örgütlü olmalarının tek çare olduğunu ifade etti.

 

İFF’nin kapanış gecesinde ayrıca çarpık yapılaşmayı konu alan Tetrist ve Enternasyonal’ın milyonlara ilham veren bir beste olarak ortaya çıkışından günümüze kadar ki süreci aktaran belgesel izlendi.

 

Festival organizasyon komitesinden yapılan açıklamada ise, gelecek yıl yine Aralık ayında organize edilecek Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri’nde gönüllü olmak için iffkibris.org ve “Uluslararası Kıbrıs İşçi Filmleri Festivali” Facebook sayfasının takip edilebileceği ifade edildi.

Leave a Comment

Scroll to top